به قول این کانال های تلگرامی با "پدیده ای مواجهیم" که :

چهار سال یکبار برای مدتی 3 ماهه ادبیاتش تند تر و افراطی تر میشود و از رفع حصر سخن میگوید و از دادن آزادی های کلان به مردم و حل معضلات اقتصادی و تحول های دیپلماتیک و ... ؛ خودش را به تمام هنرمندان بی فکر سیاسی بند میکند تا رای جمع کند نه تنها که به آنان حتی به جریان های فکری اصلاحات هم بند میکند و سلام میدهد به سید اصلاحات! به قول دوستی کم نمانده به گلشیفته هم بند کند! به هر حال این پدیده جالب با رای بین 50 الی 60 درصد بعد از انتخابات 180 درجه تفاوت پیدا میکند و به همان مواضع قبلی فراجناحی!!! خودش باز میگردد و زبان به تمجید از ارزش های انقلاب باز میکند چه کسی فکر میکند که او همان مواضع قبلی را دارد؟! به هر حال ملت ما یاد گرفته اند بیشتر دور کسی جمع شوند که بیشتر چاخان میکند این مرد حتی اگر تمام فکر هایش هم درست باشد این طرز رفتار حتی با هوادارانش را نمیپسندم البته ناگفته نماند بعضا متلک هایی نثار رقبای انتخاباتی میکند مثلا از "موسیقی سطح پایین" سخن به میان میاورد حالا اینکه آن موقع که از میرحسین طرفداری میکد سطح پایین نبود بماند و این که خواننده "سوسن خانم" سطح بالاست هم بماند! 

اگر صحبت سر دروغ گفتن ها و متلک دروغ زدن ها و تهمت و افترا زدن ها و بی اخلاقی ها باشد بعضی ها! روی تمام کاندیداهای کل دوران 4 دهه ای جهمهوری اسلامی را سفید کرده اند! اما ای کاش فقط همین بود ای کاش رییس جمهورمان یک فرد عملگرا اما بد اخلاق بود؛مسئله اینجاست که این دوست عزیز حتی در جلسات هیات دولت هم حضور موثری ندارد اصلا عملا جلسات با حضور جهانگیری اجرا میشود و این آقا کلا سرگرم چیز های دیگریست(مدیونید فکر کنید صاف بودن پوست رییس جمهور 70 ساله همینطوری خدادادیست!)ترجیح میدادم حداقل اگر قرار است سکولاری روی کار بیاید یک سکولار متعهد بیاید نه کسی که علی رغم عضویتش 0 یا 1 یا 2 بار تنها در جلسه مبارزه با مواد مخدر شرکت کرده 

با پدیده ای مواجهیم که در نشست خبری پس از انتخابش از ارزش های انقلابی سخن به میان میاورد و میگوید همه به آن ارزش ها معتقدیم اما سندی را امضا میکنند که علی رغم همه توجیه هایی که کرده اند که آقای ما امضا نکردیم و فقط آوردیم کمی بدان عمل کنیم! و هزار توجیه دیگر داد مراجع تقلید را هم در اورده به یاد ندارم مساله ای در دولت 9 یا 10 اینقدر کلان بین مراجع هم مطرح شود که راسش رهبری است سندی که با تمام لاپوشانی ها ایران را ملزم به تغییر فرهنگ خود میداند و به بهانه ی مقابله با ایدز باید به کودکانمان اسرار شب عروسی! را یاد بدهیم آقای رییس جمهور 67 درصد ایدز کشور مربوط به سرنگ های آلوده معتادان و نیز همسران آن ها ست راستی شما  چند بار در جلسات مبارزه با مواد مخدر شرکت کرده اید؟؟!!!

غرضم از این نطق طولانی اما هنوز ناقص (که حرف های زیادی دارم که اگر نمیترسیدم حتی یک نفر هم نخواند آنقدر مینوشتم تا خالی شوم! )این بود که این رییس جمهور حتی مثل بازرگان لیبرال نیست تا حداقل دل خوش کنیم به آینده لیبرالی کشور! ایشان کشور را به دره ای پرت خواهند کرد

آقای حسن روحانی شما به حکم جمهوریت نظام اسلامی رییس جمهور این مملکت خواهید بود امیدوارم به جای سرگرم شدن به آفتاب برجام (که البته نورش برای غرب بود و فرابنفشش نصیب ما)شما را به خدا یک دهم آن چیز که نشان میدهید دغدغه داشته باشید تا ببینید چه اتفاقی میافتد!